Wyszukiwarka
Producenci
45,90 zł
Cena regularna:
55,00 zł
349,90 zł
Cena regularna:
435,00 zł
4,50 zł
Cena regularna:
4,80 zł
57,90 zł
Cena regularna:
73,00 zł
1 469,90 zł
Cena regularna:
1 950,00 zł
Zaloguj się
Koło DT Swiss FR 1500 CLASSIC (30) 29′ BOOST, przód, IS (6-śrub)
Cena regularna:
1 718,00 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
FR 1500 CLA 29 IS 30 15/110, WFR1500BFIXSA21533
Lata doświadczeń i wiedzy w zakresie rozwoju obręczy aluminiowych pozwoliły inżynierom DT Swiss opracować felgę bardziej odporną na uderzenia.
Profil kół FR 1500 jest oparty na obręczy EX, ale dodano do niego materiał w najbardziej obciążanych miejscach, zwiększając ogólną wytrzymałość felgi.
Sekret wszystkich zalet wynika z nowego kształtu ścianki bocznej i haka stopki w porównaniu do starego modelu FR 1950.
Aby oprzeć się siłom działającym na zewnątrz stopki opony, zamiast pochylać ściankę boczną do wewnątrz, nowa obręcz ma prostszą ściankę boczną, która nawet nieco odstaje na zewnątrz u góry.
Pierwszym rezultatem jest to, że nowy, szerszy „czubek” jest bardziej odporny na uderzenia o skały i korzenie, lepiej rozkładając siły uderzenia na korpus obręczy, aby zwiększyć wytrzymałość podczas jazdy.
Inną zaletą zmienionego profilu jest 17% wzrostu odporności na dobicie (w porównaniu do FR 1950 – pomiary na tej samej oponie).
Zaokrąglona górna część haka obręczy i przejście do bardziej pionowej ściany bocznej obręczy tworzy gładszy i szerszy obszar styku, w którym osnowa opony zagina się pod wpływem ekstremalnej kompresji.
Według testów przeprowadzonych przez DT we współpracy z wiodącym producentem opon, rozłożenie „wstrząsów” spowodowanych uciskiem na większej powierzchni zmniejsza ryzyko przebicia opony, szczególnie przy jeździe na niskim ciśnieniu.
Dopełnieniem całości jest kultowa piasta 240, w nowe wersji EXP pod klasyczne szprychy gięte, gdzie w przednim kole zmniejszono ilość szprych z 32 na 28 zwiększając ich czułość na zmiany kierunku jazdy.
Z jednej strony oznacza to, że nabranie prędkości będzie łatwiejsze, a z drugiej strony koło będzie szybciej reagowało na sterowanie.
Dodatkowo, gdy trzeba będzie zawisnąć nieco dłużej w powietrzu, niższa waga całego zestawu z pewnością w tym pomoże.
| AKCESORIA W ZESTAWIE: | |
| Wentyl tubeless | |
| DŁUGOŚĆ MONTAŻOWA: | 15/110 mm BOOST |
| FELGA – MATERIAŁ: | Aluminium |
| FELGA – SZEROKOŚĆ WEWNĘTRZNA: | 30 mm |
| FELGA – SZEROKOŚĆ ZEWNĘTRZNA | 35 mm |
| FELGA – WYSOKOŚĆ STOŻKA: | 21 mm |
| KLASYFIKACJA ASTM: | 5 |
| MOCOWANIE HAMULCA: | Disc brake (6-śrub) |
| NYPLE: | DT Prolock Squorx ProHead alu |
| PIASTA – MODEL: | DT 240 EXP |
| PIASTA – RODZAJ ŁOŻYSK: | Maszynowe (standard) |
| PIASTA – SYSTEM MONTAŻU KASETY: | – |
| PIASTA – SYSTEM WOLNOBIEGU: | – |
| REKOMENDOWANA MAX. WAGA ROWERZYSTY Z EKWIPUNKIEM: | 140 kg |
| ROZMIAR: | 29″ (622/700C) |
| SZPRYCHY – ILOŚĆ: | 28 |
| SZPRYCHY – MODEL: | DT competition® J-bend |
| WAGA: | 953 g |